15 Haziran 2017 Perşembe

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi

Bulgaristan'da gerçekleşen öğrenci eylemleri sırasında polis şiddetine maruz kalan genç kadın, ağlayarak isyan etmişti. Bu durum cinsel kimliğini saklayarak mesleğine devam eden polisin istifa etmesine sebep oldu.

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi Bulgaristan'da gündem olan bu fotoğraf karesinden sonra o polisin hayatında pek çok şey değişti.

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi Bulgaristan'da 2013 yılındaki yüksek işsizlik oranı, hükümetin kemer sıkma politikası ve şeffaflığını kaybetmesi ile başlayan öğrenci eylemlerine karşı polis sert müdahalede bulunmuştu.

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi 18-19 yaşlarındaki gençlerin karşısında yaklaşık olarak 10 bin polis görev yapmıştı.

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi Fotoğraftaki Desi isimli genç kadın ağlayarak polis şiddetine işte böyle isyan etmişti.

Şiddete isyan eden genç kadın, eşcinsel polisin hayatını değiştirdi Genç kadının bu hareketi, önünde ağladığı Ivan isimli polisin yaptığı mesleği sorgulamasına sebep oldu. Cinsel kimliğini saklayarak sürdüğü mesleğine bir de öğrencileri tartaklama emri eklenince genç adam polisliği bırakmaya karar verdi.

http://www.cnnturk.com/dunya/siddete-isyan-eden-genc-kiz-lgbtli-polisin-hayatini-degistirdi?page=4

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder