21 Mayıs 2017 Pazar

Eşcinsel karakterleri başarıyla canlandıran heteroseksüel oyuncular

Bazı oyuncular hala "eşcinsel rolü oynamam" diyerek "errrkeklik" kanıtlamaya çalışadursun; Hollywood'un en başarılı isimleri gururla eşcinsel rollerinin altından kalkmaya çabalıyorlar.

İşte canlandırdıkları eşcinsel karakterlerle beğeni toplayan 14 heteroseksüel aktör...
1. Eric Stonestreet - Modern Family


Cameron karakteri televizyon tarihinin en sevilen eşcinsel karakterlerinden biri oldu. Eric Stonestreet ise eşcinsel değil; hatta Charlize Theron ile uzun süre bir beraberlik yaşadı.

2. Daniel Radcliffe - Kill Your Darlings


Daniel, ünlü Beat kuşağı şairi Allen Ginsberg'ü canlandırıyordu. Ginsberg dönemin ilk açık eşcinsellerindendi. Böylesine ağır ve saygı değer bir edebiyatçı rolünün altından genç aktör başarıyla kalktı.

3. James Franco - Milk


Zamanın baskılar altında geçen eşcinsel hikayeleri günümüzde ancak duyulmaya ve anlatılmaya başlandı. Milk de onlardan biriydi. Harvey Milk'in hayatını konu alan filmde James Franco da eşcinsel rolündeydi; eşcinsel yakınlaşmalardan çekinmedi.

4. Sean Penn - Milk


Sean Penn özel hayatında fazlasıyla maço olarak bilinen biri lakin bu filmde başrolde Harvey Milk'i canlandırdı. Trajik hikayeye gerekli dramayı fazlasıyla kattı.

5. Jim Carrey - I Love You, Philip Morris


Jim Carrey'in alışkın olduğumuz neşesi ve sevimliliği, eşcinsel bir mahkumu canlandırdığı filmde son derece uyumluydu!

6. Ewan McGregor - I Love You, Philip Morris


Ewan McGregor da Jim Carrey ile beraber canlandırdığı eşcinsel aşıklar rolünden sonra eşcinsel cemaati içinde çok daha sevilen biri haline geldi.

7. Heath Ledger - Brokeback Dağı


Brokeback Dağı'ndan bahsetmezsek olmaz! Heath Ledger olay yaratan bu filmde son derece başarılı bir performans gerçekleştirmişti.

8. Jake Gyllenhaal - Brokeback Dağı


Ledger'a eşlik eden Jake Gyllenhaal da harika bir kimya yakaladı!

9. Leonardo DiCaprio - Tutkunun Şairleri


Fransız eşcinsel şair Arthur Rimbaud'yu canlandıran Leo, bu biyografik filmdeki rolü River Phonenix'in ölümünden sonra aldı. Başarılı da oldu!

10. Joseph Gordon Levitt - Tenin Gizemi


ABD ve Hollanda ortak yapımı olan eşcinsel temalı filmden sonra Joseph Gordon'ın gerçekten eşcinsel olup olmadığı konuşulmaya başlandı. Bu derece başarılıydı işte. Gordon ise bu iddialara cevap vermedi, rahatsız olunacak bir şey olmadığını söyledi. Gordon bu tavrıyla da gönülleri fethetti!

11. Robin Williams - The Birdcage


Son derece sıcak ve komik olan bu filmde Robin Williams yine her zamanki gibi sevimli, sempatik bir karakter çizmişti. Filmdeki karakteri açık bir eşcinseldi.

12. Jared Leto - Dallas Buyers Club


Jared Leto bu filminde eşcinsel değil fakat transgender bir bireyi canlandırdı. Duygu dolu bu filmdeki performansı takdire şayandı.

13. Cillian Murphy - Breakfast on Pluto


Cillian Murphy de eşcinsel değil fakat trans bir kadını canlandırdığı bu filmde, fazlasıyla politik, sevgi dolu ve mücadeleci bir karakterdi. Murphy hayranlarının aklında çok uzun süre "trans" olarak kaldı.

Muazzez Balcı

https://onedio.com/haber/lgbti-karakterleri-basariyla-canlandirarak-takdir-toplayan-13-heteroseksuel-aktor-759111

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder