20 Nisan 2017 Perşembe

Kadirov'dan Putin'e 'gay sorunu' savunması: 'İyi insanlar'-eşcinseller iyiler!

Kadirov'dan Putin'e 'gay sorunu' savunması: "Tırnak içinde 'iyi insanlar'..." 

Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov, Başkan Putin ile görüşmesinde “eşcinsellerin baskıya maruz kaldığı ve hatta öldürüldüğü” iddialarını da gündeme taşıdı. Kameraların önünde gerçekleşen sohbette Kadirov sözlerine, “Çeçenistan cumhuriyetinde sanki bazı olaylar yaşanmış gibi  yazılan provokatif makaleler hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum” diye başladı. 

Putin’in araya girip “Hangi olaylar?” diye sorması üzerine Kadirov, “Sözünü etmekten bile rahatsız oluyorum ama, tırnak içinde ‘iyi insanlar’ cumhuriyetimizde gözaltına almalar, cinayetler olduğunu yazıyor” dedi.

Putin bu bilgileri yorum yapmadan dinledi.

Kadirov bu “iyi insanların” eşcinsellerin baskıya maruz kaldıklarını yazdıklarını belirtip, “Hatta birisi için gözaltına öldürüldü dediler ama bu şahıs şu an evinde, sağ” diye ekledi.

Kadirov devamında Çeçenistan’da her şeyi yolunda olduğunu, terör tehdidi bulunmadığını ve ekonomik ilerlemenin sürdüğünü Putin’e bildirdi.

“Novaya Gazeta” Çeçenistan’da 100 kadar eşcinselin gözaltına alındığını, gizli bir hapishanede sorgulanarak diğer eşcinsellerin isimlerini vermeye zorlandıklarını yazmış, bu yayınlar yüzünden tahdit aldığını duyurmuştu.

http://www.turkrus.com/375017-kadirovdan-putine-gay-sorunu-savunmasi-tirnak-icinde-iyi-insanlar-xh.aspx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder