19 Nisan 2017 Çarşamba

Güle güle Bülent Kayabaş!

Bülent Kayabaş sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. hurriyet.com.tr'nin hastane kaynaklarından elde ettiği bilgiye göre usta oyuncu Bülent Kayabaş akciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Bülent Kayabaş tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayata gözlerini yumdu.


1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polat beraber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder